Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: SANY
Model Number: SYM5360THBFS
|
Boundary Dimension:
|
Total Length: 12350mm, Total Width: 2550mm, Total Height: 4000mm
|
Vehicle Weight:
|
36000kg
|
Vertical Height Of Boom:
|
51m
|
Horizontal Length Of Boom:
|
45m
|
Boom Vertical Depth:
|
37m
|
Minimum Unfolding Height:
|
14m
|
Emission Standard:
|
China VI
|
Theoretical Concrete Displacement:
|
Low Pressure: 180 Cubic Meters Per Hour. High Pressure: 120 Cubic Meters Per Hou
|
|
Boundary Dimension:
|
Total Length: 12350mm, Total Width: 2550mm, Total Height: 4000mm
|
|
Vehicle Weight:
|
36000kg
|
|
Vertical Height Of Boom:
|
51m
|
|
Horizontal Length Of Boom:
|
45m
|
|
Boom Vertical Depth:
|
37m
|
|
Minimum Unfolding Height:
|
14m
|
|
Emission Standard:
|
China VI
|
|
Theoretical Concrete Displacement:
|
Low Pressure: 180 Cubic Meters Per Hour. High Pressure: 120 Cubic Meters Per Hou
|
| Attribute | Value |
|---|---|
| Boundary dimension | Total length: 12350mm, total width: 2550mm, total height: 4000mm |
| Vehicle weight | 36000kg |
| Vertical height of boom | 51m |
| Horizontal length of boom | 45m |
| Boom vertical depth | 37m |
| Minimum unfolding height | 14m |
| Emission standard | China VI |
| Theoretical concrete displacement | Low pressure: 180 cubic meters per hour. High pressure: 120 cubic meters per hour |