Product Details
Place of Origin: china
Brand Name: Zoomlion
Model Number: ZLJ5440THBSF
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1
Price: 900000RMB
|
Total Mass:
|
44000kg
|
Maximum Theoretical Conveying Capacity:
|
180m³/h
|
Maximum Outlet Pressure Of Concrete:
|
11.3MPa
|
Rated Working Pressure:
|
42MPa
|
Pumping Frequency:
|
26 Times/min
|
Vertical Height Of Boom:
|
63m
|
Horizontal Length Of Boom:
|
57m
|
Vertical Depth Of Boom:
|
45m
|
|
Total Mass:
|
44000kg
|
|
Maximum Theoretical Conveying Capacity:
|
180m³/h
|
|
Maximum Outlet Pressure Of Concrete:
|
11.3MPa
|
|
Rated Working Pressure:
|
42MPa
|
|
Pumping Frequency:
|
26 Times/min
|
|
Vertical Height Of Boom:
|
63m
|
|
Horizontal Length Of Boom:
|
57m
|
|
Vertical Depth Of Boom:
|
45m
|
| Total Mass | 44000kg |
| Maximum Theoretical Conveying Capacity | 180m³/h |
| Maximum Outlet Pressure of Concrete | 11.3MPa |
| Rated Working Pressure | 42MPa |
| Pumping Frequency | 26 times/min |
| Vertical Height of Boom | 63m |
| Horizontal Length of Boom | 57m |
| Vertical Depth of Boom | 45m |