Product Details
Place of Origin: china
Brand Name: SANY
Model Number: SYM5359THB
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 set
Price: Negotiable
|
Brand:
|
SANY
|
Date Of Manufacture:
|
2021.12
|
Gross Mass:
|
35000kg
|
Max Theoretical Output:
|
170m³/h
|
Max Theoretical Pressure:
|
12Mpa
|
Product Brand:
|
SANY
|
Max Horizontal Reach:
|
42m
|
Max Vertical Reach:
|
47m
|
|
Brand:
|
SANY
|
|
Date Of Manufacture:
|
2021.12
|
|
Gross Mass:
|
35000kg
|
|
Max Theoretical Output:
|
170m³/h
|
|
Max Theoretical Pressure:
|
12Mpa
|
|
Product Brand:
|
SANY
|
|
Max Horizontal Reach:
|
42m
|
|
Max Vertical Reach:
|
47m
|
| Attribute | Value |
|---|---|
| Brand | SANY |
| Model Number | SYM5359THB |
| Manufacture Date | December 2021 |
| Gross Mass | 35000kg |
| Max Theoretical Output | 170m³/h |
| Max Theoretical Pressure | 12Mpa |
| Max Horizontal Reach | 42m |
| Max Vertical Reach | 47m |
| Rotation Angle | 360° |
Manufactured in December 2021, this SANY SYM5359THB concrete pump truck is brand new and ready for immediate deployment. Featuring a 360° rotation angle for optimal positioning in tight spaces, this equipment combines SANY's renowned reliability with advanced engineering.
The SANY SYM5359THB is ideal for diverse construction projects including:
We offer flexible solutions including re-manufactured and second-hand concrete pump trucks. Minimum order quantity is 1 set with negotiable pricing. Contact us to discuss your specific requirements.